Robert Romuald Kufel “Cmentarze wyznaniowe do 1945 roku w granicach województwa lubuskiego” Tom V

Nakład wyczerpanyZobacz spis treściZobacz wszystkie tomy

Wzmianki w mediach

Wzmianka w Tygodniku Niedziela, nr 52/2016

O książce

Oddajemy do rąk Czytelników piąty tom Cmentarzy wyznaniowych do 1945 roku województwa lubuskiego. Ten tom został poświęcony cmentarzom, które do zakończenia drugiej wojny światowej, funkcjonowały w granicach obecnego powiatu krośnieńskiego w gminie Bobrowice, Bytnica i Dąbie. W publikacji uwzględniono tylko te miejsca pochówków, po których pozostały choćby fragmenty np.: krzyże, mogiły, nagrobki, grobowce, pomniki, ogrodzenia. Pominięto cmentarze zniszczone, po których poza drzewostanem i krzewami, nie zachowały się żadne ślady materialne. Nie uwzględniono także tych cmentarzy, które zostały przekształcone np. na parki, boiska sportowe, place zabaw, czy szkółki leśne.

W niniejszym tomie wyszczególniono 49 cmentarzy. Do najstarszych z XVII wieku należy zaliczyć tereny przykościelne w Ciemnicach, Janiszowicach, Kosierzu, Łagowie i Trzebulach. W XVIII wieku powstały wokół kościołów w: Budachowie, Bytnicy, Dąbiu, Grabinie, Lubiatowie, Nowym Zagórze i Tarnawie Krośnieńskiej, a w XIX wieku: w Dobrosułowie i Pławiu.

Informacje dodatkowe

Autor

Robert Romuald Kufel

Tytuł

"Cmentarze wyznaniowe do 1945 roku w granicach województwa lubuskiego" Tom V: "Powiat krośnieński. Gminy Bobrowice, Bytnica i Dąbie"

Język

polski, niemiecki

Rok wydania

2016

Data premiery

2016-10-25

Liczba stron

228

Oprawa

miękka

Papier

kredowy mat

Format

16 x 23 cm

ISBN

978-83-938853-9-8

EAN

9788393885398

Dostępność

nakład wyczerpany

Może spodoba się również…