3 sierpnia 2016

O firmie

Agencja Wydawnicza “PDN” została założona w 2003 roku przez dra Krzysztofa Garbacza. Przez pierwsze dwa lata działalność firmy przebiegała dwukierunkowo. Jej właściciel świadczył głównie usługi w zakresie badań i nadzorów archeologicznych, polegające na prowadzeniu prac terenowych, opracowywaniu i częściowo publikację ich wyników.

Działalność archeologiczna została zakończona w 2005 roku, zaś wydawnicza jest prowadzona nieprzerwanie do dziś. Wydanie własnych publikacji książkowych rozpoczęło się w 2003 roku wraz z drukiem przewodnika pt. „Zielona Góra. Spacer z przeszłością”. Rok później ukazała się polsko-niemiecka edycja tej publikacji. W 2005 roku agencja wydała kolejną książkę o zabytkach – „Szlakiem zabytkowych miast. Przewodnik po południowej części województwa lubuskiego”, a w 2007 „Opowieści o archeologii”, popularnonaukową pozycję o najciekawszych odkryciach archeologicznych, w których uczestniczył autor – Krzysztof Garbacz w trakcie swojej dwudziestoletniej praktyce zawodowej. W 2009 roku na rynku księgarskim ukazała się książka pt. „Na szlaku biłgorajskich kapliczek i krzyży przydrożnych”, będąca plonem wędrówki po rodzinnej ziemi biłgorajskiej, związanej z powrotem do dawnych zainteresowań autora małą drewnianą architekturą sakralną, jeszcze dziś obecną na tym terenie. Dorobek ostatnich lat działalności to wydawany od 2011 roku trzytomowy „Przewodnik po zabytkach województwa lubuskiego”, napisany przez Krzysztofa Garbacza i uzupełniony wieloma fotografiami jego autorstwa. Ponadto w tym czasie właściciel Agencji wydał album “Zielona Góra i okolice w fotografii”, rozpoczął publikację kilkutomowej serii pt. “LUBUSKIE. Mały album dawnej architektury”, przygotował piąte wydanie przewodnika “Zielona Góra. Spacer z przeszłością” w dwóch oddzielnych wersjach językowych: polskiej i niemieckiej. W kwietniu 2018 roku ukazała się najnowsza książka Krzysztofa Garbacza – “Włodzimierza Rulikowskiego albumy pamięci”.

W 2011 roku Agencja Wydawnicza “PDN” nawiązała współpracę z ks. drem hab. Robertem R. Kuflem i dzięki tej współpracy do rąk Czytelników początkowo dotarły dwie pozycje wydawnicze: „Kościoły dekanatów zielonogórskich” i tom pierwszy serii pt. „Cmentarze wyznaniowe do 1945 roku w granicach województwa lubuskiego”. Do 2018 roku ukazało się osiem tomów książki o cmentarzach zachowanych w powiatach zielonogórskim i krośnieńskim. W 2014 roku pod redakcją księdza Kufla zaczął się ukazywać się Rocznik Archiwum Diecezjalnego w Zielonej Górze “Adhibenda”. Wśród pozostałych pozycji książkowych, autorstwa ks. Roberta Kufla, znajduje się “Słownik biograficzny księży pracujących w Kościele gorzowskim 1945-1956”. W 2018 roku planowane jest wydanie trzeciego tomu Słownika.

Agencja Wydawnicza “PDN” przy edycji książek współpracuje także z Aleksandrą Adamczyk, Katarzyną Trychoń-Cieślak i Ewą Nodzyńską.

Uzupełnieniem prac edytorskich związanych z przygotowaniem do druku książek będących m.in. realizacją własnych pomysłów wynikających z zainteresowań z dziedziny archeologii, historii, etnografii i fotografii autora – właściciela firmy, było wydawanie pocztówek. W sumie w ciągu kilku lat zostało wydrukowanych ponad 80 wzorów przedstawiających zabytki Zielonej Góry i niektórych miast województwa lubuskiego.

Książki wydawane przez Agencję Wydawniczą “PDN” można zakupić w księgarniach w Zielonej Górze oraz w innych miastach województwa lubuskiego: m.in. w Gorzowie Wlkp., Żarach, Gubinie, Nowej Soli, Nowym Miasteczku i Żaganiu. Ponadto można je nabyć w Muzeum w Świebodzinie, Zakładzie Kartograficznym „Sygnatura” w Zielonej Górze, punktach Informacji Turystycznej w Zielonej Górze i Żaganiu, na Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim oraz w księgarniach internetowych, w hurtowni i księgarni motyleksiazkowe.pl w Warszawie, w hurtowni – Firmie Księgarskiej Wiesława Juszczaka w Łodzi, a także w księgarni i w Powiatowym Ośrodku Informacji Turystycznej w Biłgoraju.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą wydawniczą!