Przewodnik po zabytkach województwa lubuskiego

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat “Przewodnika po zabytkach województwa lubuskiego”, który został podzielony na trzy tomy:

  • Tom I obejmujący powiaty: zielonogórski, świebodziński i krośnieński (368 stron, w tym 96 z kolorowymi fotografiami obiektów zabytkowych);
  • Tom II, w którym zostały opisane zabytki znajdujące się na terenie powiatów: żarskiego, żagańskiego, nowosolskiego i wschowskiego (496 stron, w tym 128 z fotografiami);
  • Tom III opisujący najciekawsze zabytki powiatów: gorzowskiego, słubickiego, sulęcińskiego, międzyrzeckiego i strzelecko-drezdeneckiego (440 stron, w tym 96 z fotografiami zabytków).

Opisy obiektów zabytkowych znajdujących się w poszczególnych miejscowościach poprzedzają ich krótkie rysy historyczne. Obok polskich nazw miejscowości podane są niemieckie, które obowiązywały przed 1945 rokiem, a także ich najstarsze wersje. Na końcu rozdziałów zawierających prezentacje gmin w obrębie powiatów zamieszczone są skrótowe informacje o zabytkach w tłumaczeniu na język niemiecki. Ponadto pod fotografiami znajdują się podpisy zarówno w języku polskim, jak i niemieckim.

Autor przewodnika wyznacza trasy w taki sposób, by były one możliwe do pokonania przez zainteresowanych przeszłością regionu lubuskiego, a każda z nich opatrzona jest opisem oraz rysem historycznym danego miejsca czy zabytku, jak również barwną dokumentacją fotograficzną.

Pragniemy wyrazić nadzieję, że ta trzytomowa publikacja zawierająca prawie 1000 stron tekstu i 320 tablic z 470 kolorowymi fotografiami stanie się jednym z głównych wydawnictw promujących miejscowości województwa lubuskiego i zachowane w nich obiekty zabytkowe. O pewnym zainteresowaniu “Przewodnikiem po zabytkach województwa lubuskiego” świadczy wyczerpanie się nakładu wydania pierwszego tomu I. Liczę na to, że z podobnym zainteresowaniem spotkają się pozostałe tomy, zarówno ze strony Państwa, jak i Czytelników odwiedzających tradycyjne księgarnie lubuskie oraz strony księgarń internetowych.

Kup na allegro.pl

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3