Robert Romuald Kufel „Cmentarze wyznaniowe do 1945 roku w granicach województwa lubuskiego” Tom I

Kup na allegro.pl Zobacz spis treściZobacz wszystkie tomy

Wzmianki w mediach

Ks. Robert Romuald Kufel opowiada o swojej książce w „Gościu Zielonogórsko-Gorzowskim”, lokalnym dodatku do tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny” (4.11.2012 r., nr 44)

O książce

Jest to pierwsza część planowanej serii wydawniczej, w ramach której prezentowane będą w pierwszej kolejności cmentarze zachowane na terenie gmin powiatu zielonogórskiego. Bogata, kolorowa dokumentacja fotograficzna nekropolii tego powiatu powinna zawrzeć się w 4-5 tomach.

W pierwszym tomie zamieszczonych zostało ponad 270 kolorowych zdjęć autorstwa księdza Kufla, pokazujących stan obecny w większości nieczynnych cmentarzy, a więc opuszczonych i ulegających powolnemu zanikowi. Praca autora jest próbą zatrzymania w kadrze widocznych jeszcze na powierzchni murowanych i kamiennych elementów nagrobków, w wielu przypadkach pokrytych warstwą mchu. Do dziś w gminach Babimost i Bojadła przetrwały cmentarze na terenie 8 miejscowości, natomiast na terenie całego powiatu zielonogórskiego w ponad 100 wsiach i miasteczkach. Wszystkie te nekropolie zostały już przez autora spenetrowane i zadokumentowane.

Informacje dodatkowe

Autor

Robert Romuald Kufel

Tytuł

„Cmentarze wyznaniowe do 1945 roku w granicach województwa lubuskiego" Tom I

Język

polski, niemiecki

Rok wydania

2012

Liczba stron

134

Oprawa

miękka

Papier

kredowy mat

Format

16 x 23 cm

ISBN

978-83-934885-2-0

EAN

9788393488520

Dostępność

allegro.pl, Polsko-Niemieckie Centrum Promocji i Informacji Turystycznej, Stary Rynek 1, Zielona Góra, bezpośrednio u wydawcy

Cena

32,50 zł (cena po rabacie przy zakupie bezpośrednio u wydawcy)

Może spodoba się również…