Stefan Alwin “Biały Kruk czyli dzieje jednego życia między Prypecią a Odrą”

Zobacz fragmenty

Wzmianki w mediach

Wzmianka w serwisie Cenyrolnicze.pl

O książce

To autobiografia Stefana Alwina, poznańskiego przyrodnika, w czasie okupacji związanego z podbiłgorajskim Nadrzeczem. Z pewnością długo jeszcze czekałaby na wydanie, gdyby jej wydawca, Krzysztof Garbacz, przypadkiem nie natrafił w Biłgoraju na zbiór zdjęć z czasów wojny, przedstawiających między innymi proces suszenia ziół oraz owoców leśnych. Na jednej z fotografii widać młodego mężczyznę dźwigającego wór z ziołami. Zaintrygowany tymi zdjęciami, wydawca postanowił rozwiązać zagadkę dotyczącą losów ich pierwszego właściciela, którym okazał się ów człowiek z worem. Odkrywając coraz to bardziej interesujące szczegóły z jego życia, dotarł ostatecznie do jego najbliższej rodziny, dysponującej rękopisem niniejszej autobiografii.

Tak naprawdę nie wiadomo, gdzie oraz kiedy urodził się autor wspomnień. Prawdopodobnie przyszedł na świat w okolicach Sarn na Wołyniu, a podczas wojny polsko-bolszewickiej, wraz z grupą sierot, trafił do Wielkopolski, gdzie od przybranych rodziców otrzymał nazwisko Alwin.

W „Białym Kruku…” Stefan Alwin przybliża obraz przedwojennej, okupacyjnej oraz PRL-owskiej rzeczywistości poprzez relacje z wydarzeń, których był uczestnikiem lub obserwatorem. Opisując liczne szczegóły z życia osobistego, przywołuje wiele postaci naukowców oraz innych ludzi, których spotkał na swojej drodze życia.

Informacje dodatkowe

Autor

Stefan Alwin

Redakcja

Krzysztof Garbacz

Tytuł

"Biały Kruk czyli dzieje jednego życia między Prypecią a Odrą"

Język

polski

Rok wydania

2016

Data premiery

2016-10-27

Liczba stron

432

Oprawa

miękka

Papier

offset

Format

16,5 x 23 cm

ISBN

978-83-946239-0-6

EAN

9788394623906

Dostępność

Hurtownia motyleksiazkowe.pl, księgarnie internetowe

Może spodoba się również…