Krzysztof Garbacz “Wzdłuż Nysy Łużyckiej. Przewodnik po zabytkach czesko-polsko-niemieckiego pogranicza”

Kup na allegro.pl Zobacz fragmenty

O książce

„Wzdłuż Nysy Łużyckiej” to podróż śladem najciekawszych zabytków znajdujących się na terenach położonych po obu stronach tej rzeki. Nysa, stanowiąca granicę pomiędzy Polską a Niemcami, swoje źródła ma po czeskiej stronie Gór Izerskich.

W północnej części Czech, leżącej w obrębie kraju libereckiego, szczególnie interesująca jest architektura zamków i pałaców oraz otaczających je krajobrazów. Autor opisuje także miejsca położone na terenach polsko-niemieckich przygranicznych, po stronie polskiej wchodzących w skład województw dolnośląskiego (powiat zgorzelecki) i lubuskiego (powiaty żarski i krośnieński). Na terenach Niemiec proponuje zajrzeć do przygranicznych miejscowości, które położone są w Saksonii, w powiecie Görlitz i w Brandenburgii, na obszarze powiatu Spree-Neiße.

Krzysztof Garbacz pokazuje różnorodność zabytkowej architektury, krajobrazu i kultury, przybliżając czytelnikom również kontekst historyczny tych terenów. Fotografie powstałe podczas podróży autora uzupełniają część tekstową przewodnika i zachęcają do odwiedzenia opisywanych w nim miejsc.

Informacje dodatkowe

Autor

Krzysztof Garbacz

Tytuł

"Wzdłuż Nysy Łużyckiej. Przewodnik po zabytkach czesko-polsko-niemieckiego pogranicza"

Język

polski

Rok wydania

2021

Data premiery

2021-07-28

Liczba stron

340

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Papier

tekst – offset, fotografie – kredowy mat

Format

16 x 23 cm

ISBN

978-83-960329-2-8

EAN

9788396032928

Dostępność

allegro.pl, Hurtownia motyleksiazkowe.pl, bezpośrednio u wydawcy, księgarnie internetowe

Cena katalogowa

69,90 zł

Może spodoba się również…