3 sierpnia 2016

O FIRMIE

Agencja Wydawnicza „PDN” została założona w 2003 roku przez dra Krzysztofa Garbacza. Przez pierwsze dwa lata działalność firmy przebiegała dwukierunkowo. Jej właściciel świadczył głównie usługi w zakresie badań i nadzorów archeologicznych, polegające na prowadzeniu prac terenowych, opracowywaniu i częściowo publikację ich wyników.

Działalność archeologiczna została zakończona w 2005 roku, zaś wydawnicza jest prowadzona nieprzerwanie do dziś. Wydanie własnych publikacji książkowych rozpoczęło się w 2003 roku wraz z drukiem przewodnika pt. „Zielona Góra. Spacer z przeszłością”. Rok później ukazała się polsko-niemiecka edycja tej publikacji. Obecnie w sprzedaży znajduje się czwarte wydanie tego przewodnika. W 2005 roku agencja wydała kolejną książkę o zabytkach – „Szlakiem zabytkowych miast. Przewodnik po południowej części województwa lubuskiego”, a w 2007 „Opowieści o archeologii”, popularnonaukową pozycję o najciekawszych odkryciach archeologicznych, w których uczestniczył autor – Krzysztof Garbacz w trakcie swojej dwudziestoletniej praktyce zawodowej. W 2009 roku na rynku księgarskim ukazała się książka pt. „Na szlaku biłgorajskich kapliczek i krzyży przydrożnych”, będąca plonem wędrówki po rodzinnej ziemi biłgorajskiej, związanej z powrotem do dawnych zainteresowań autora małą drewnianą architekturą sakralną, jeszcze dziś obecną na tym terenie. Dorobek ostatnich lat działalności to wydawany od 2011 roku trzytomowy „Przewodnik po zabytkach województwa lubuskiego”, napisany przez Krzysztofa Garbacza i uzupełniony wieloma fotografiami jego autorstwa.

W 2011 roku Agencja Wydawnicza „PDN” nawiązała współpracę z ks. drem hab. Robertem R. Kuflem i dzięki tej współpracy do rąk Czytelników dotarły już dwie pozycje wydawnicze, wydrukowane w 2012 roku: „Kościoły dekanatów zielonogórskich” i tom pierwszy serii pt. „Cmentarze wyznaniowe do 1945 roku w granicach województwa lubuskiego”.

Uzupełnieniem prac edytorskich związanych z przygotowaniem do druku książek będących m.in. realizacją własnych pomysłów wynikających z zainteresowań z dziedziny archeologii, historii, etnografii i fotografii autora – właściciela firmy, jest wydawanie pocztówek. Dotychczas zostało wydrukowanych ponad 80 wzorów przedstawiających zabytki Zielonej Góry i niektórych miast województwa lubuskiego.

Książki wydawane przez Agencję Wydawniczą „PDN” można zakupić w księgarniach w Zielonej Górze oraz w innych miastach województwa lubuskiego: m.in. w Gorzowie Wlkp., Żarach, Gubinie, Krośnie Odrzańskim, Lubsku, Nowej Soli, Nowym Miasteczku i Świebodzinie. Ponadto można je nabyć w Muzeum w Świebodzinie, punktach Informacji Turystycznej oraz Zakładzie Kartograficznym „Sygnatura” w Zielonej Górze, w księgarniach internetowych, w hurtowni i księgarni „Motyle Książkowe” w Warszawie, w hurtowni – Firmie Księgarskiej Wiesława Juszczaka w Łodzi, a także w kiosku w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie. Książka „Na szlaku biłgorajskich kapliczek i krzyży przydrożnych” jest dostępna również w firmie „Kartpol” w Lublinie oraz w księgarniach w Biłgoraju.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą wydawniczą!