Robert Romuald Kufel „Cmentarze wyznaniowe do 1945 roku w granicach województwa lubuskiego” Tom I

Zapytaj o dostępność

Wzmianki w mediach

Ks. Robert Romuald Kufel opowiada o swojej książce w „Gościu Zielonogórsko-Gorzowskim”, lokalnym dodatku do tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny” (4.11.2012 r., nr 44)

O książce

Jest to pierwsza część planowanej serii wydawniczej, w ramach której prezentowane będą w pierwszej kolejności cmentarze zachowane na terenie gmin powiatu zielonogórskiego. Bogata, kolorowa dokumentacja fotograficzna nekropolii tego powiatu powinna zawrzeć się w 4-5 tomach.

W pierwszym tomie zamieszczonych zostało ponad 270 kolorowych zdjęć autorstwa księdza Kufla, pokazujących stan obecny w większości nieczynnych cmentarzy, a więc opuszczonych i ulegających powolnemu zanikowi. Praca autora jest próbą zatrzymania w kadrze widocznych jeszcze na powierzchni murowanych i kamiennych elementów nagrobków, w wielu przypadkach pokrytych warstwą mchu. Do dziś w gminach Babimost i Bojadła przetrwały cmentarze na terenie 8 miejscowości, natomiast na terenie całego powiatu zielonogórskiego w ponad 100 wsiach i miasteczkach. Wszystkie te nekropolie zostały już przez autora spenetrowane i zadokumentowane.

Dodatkowe informacje

Autor

Robert Romuald Kufel

Tytuł

„Cmentarze wyznaniowe do 1945 roku w granicach województwa lubuskiego" Tom I

Język

polski, niemiecki

Rok wydania

2012

Liczba stron

134

Oprawa

miękka

Papier

kredowy mat

ISBN

978-83-934885-2-0

Format

16 x 23 cm

Dostępność

Firma Księgarska Wiesława Juszczaka w Łodzi, bezpośrednio u wydawcy, księgarnie stacjonarne na terenie województwa lubuskiego, Informacja Turystyczna w Zielonej Górze

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Robert Romuald Kufel „Cmentarze wyznaniowe do 1945 roku w granicach województwa lubuskiego” Tom I”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *