Ks. Robert Romuald Kufel „Słownik biograficzny księży pracujących w Kościele gorzowskim 1945-1956” Tom II

Wzmianki w mediach

Wzmianka w Tygodniku Niedziela, nr 3/2018

O książce

Celem wydania kilkutomowego Słownika… jest przedstawienie sylwetek księży pracujących w Kościele gorzowskim w latach 1945-1956. W gronie tego duchowieństwa znaleźli się księża autochtoni, po zakończeniu wojny przez pewien czas pozostający na Ziemiach Odzyskanych, księża diecezjalni i zakonni, którzy przyjechali wraz z wiernymi z Kresów Wschodnich lub z pozostałych regionów, np. z Wielkopolski, Mazowsza i Małopolski, oraz duchowni, którzy po zakończeniu wojny otrzymali święcenia kapłańskie w Kościele gorzowskim. Każdy tom składa się z biogramów w układzie alfabetycznym oraz indeksu księży, osób i miejscowości, które odnoszą się do danego tomu. Na końcu każdego tomu umieszczono fotografie księży, których noty biograficzne weszły w skład Słownika, a które udało się odnaleźć w archiwaliach i różnego rodzaju opracowaniach. Niniejsza publikacja powstała z okazji 70. rocznicy polskiej organizacji Kościoła katolickiego na ziemi lubuskiej, Pomorzu Zachodnim i Północnym oraz wyboru Tadeusza Lityńskiego na pierwszego biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, pochodzącego z tej ziemi.

Dodatkowe informacje

Autor

Robert Romuald Kufel

Tytuł

"Słownik biograficzny księży pracujących w Kościele gorzowskim 1945-1956" Tom II

Język

polski

Rok wydania

2017

Liczba stron

292

Oprawa

miękka

Papier

offset

Format

16 x 23 cm

ISBN

978-83-946239-2-0

Dostępność

Hurtownia motyleksiazkowe.pl, bezpośrednio u wydawcy, księgarnie internetowe, księgarnie stacjonarne na terenie województwa lubuskiego

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Ks. Robert Romuald Kufel „Słownik biograficzny księży pracujących w Kościele gorzowskim 1945-1956” Tom II”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz lubić także…